25.7.2017
 
Premýšľali ste niekedy nad stavbou zimnej záhrady? Ak máte rodinný dom a dostatok financií, potom rozhodne neváhajte.
 
 

Prečo zimnú záhradu postaviť?

 
Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo sa do stavby lacnej zimnej záhrady pustiť. Ak si myslíte, že je zimná záhrada len ozdobným doplnkom domu, potom sa rozhodne mýlite. Vzhľad zimnej záhrady podčiarkne celkový vzhľad domu a zvýši jeho architektonickú hodnotu.
 
 

Rozšírenie obytného priestoru

 
Jedným z dôvodov, prečo si zaobstarať zimnú záhradu, je často túžba po zväčšení obytného priestoru o relaxačné časť, ktorá bude v zeleni. Novo vzniknutý priestor umožní pestovanie rastlín, vybudovanie pracovne či miesta, kde budete tráviť čas s rodinou. Ak nechcete budovať zimnú záhradu, riešením môže byť mobilný zastrešenie pergoly. Vďaka nemu môžete pergolu využívať bez ohľadu na počasie a vonkajšej teploty. Posuvné zastrešenie ponúka celý rad možností ako ho využívať.
 
 

Energetická úspora

 
 
Vďaka stavbe zimnej záhrady dosiahnete tiež úspory energie. Pokiaľ nemá zimná záhrada žiadne prídavné vykurovanie, nemožno ju obývať po celý rok, ale stále poslúži ako izolácia domu. Vďaka tomu zamedzíte nemalým tepelným stratám. Tu je nevyhnutná porada s odborníkom, ktorý vyberie vhodný materiál.
 
 

Riešenie na mieru

 
 
Na dosiahnutie všetkých výhod, rozhodne sa nepúšťajte do realizácie zimnej záhrady svojpomocne. Je potrebné zveriť stavbu do rúk odborníkov, ktorí dokonale naplánujú veľkosť a orientáciu zimnej záhrady, ale predovšetkým zvolí vhodné materiály. Zimná záhrada musí mať správne zasklenie, aby nedochádzalo k únikom tepla. Na strechy sa spravidla volí bezpečnostné sklo, bočné zasklenie je možné zvoliť z polykarbonátu.