13.7.2017
 
Terasu v rodinnom i bytovom dome nemusíte využívať len pár mesiacov v roku. Zimné záhrady vám ponúknu obytný priestor, ktorý môžete využívať po celý rok.
 

Pre milovníkov rastlín

 
Milujete rastliny a radi sa zeleňou obklopujete aj doma? Potom je pre vás zimná záhrada nevyhnutnou súčasťou domu. Takúto súkromnú oázu si môžete vybudovať veľmi ľahko. Ak sa obrátite na odborníkov, pomôžu vám celý projekt realizovať. Zimná záhrada môže byť súčasťou rodinného domu, ale aj výškové budovy. Je tu možné pestovať aj drobné ovocie či chovať zaujímavá zvieratá.
 

Myslite dopredu

 
So zimnou záhradou a presklenou pergolou je vhodné počítať už pri projektovaní novostavby. Veľmi ľahko si tak vyberiete správne miesto, ktoré bude ideálny pre pestovanie kvetín. Problém nie je ani dodatočná stavba. Stačí si vybrať tvar a materiál zimnej záhrady, či chcete mať vykurovanú či nevykurovanú zimnú záhradu. Niektoré slúžia ako hala či miestnosť pre vnútorný bazén.
 

Vhodne zvolené zasklenie

 
Pre stavbu zimnej záhrady s posuvnými dverami je veľmi dôležité vybrať správne zasklenia. Strecha zimnej záhrady býva najčastejšie opatrená priehľadnými polykarbonátovými doskami. Tie sú nerozbitné a veľmi odolné voči mrazu. Na steny sa používajú sklá s výbornou tepelnou a zvukovou izoláciou. Steny môžu byť pevné alebo posuvné.
 

Zimná záhrada podľa strechy

 
Najjednoduchším konštrukčným riešením je zimná záhrada s pultovou strechou. Ľahko ju napojíte pod pôvodnú strechu domu. Zimnú záhradu so sedlovou strechou môžete umiestniť na čelnú stranu domu, problém je napojenie na existujúce dom. Do historických objektov sa hodia zimnej záhrady s viktoriánskou strechou. Tá sa využíva aj pre rohové zimnej záhrady.