6.7.2017
 
 
Zaobstarať si zimnú záhradu je vždy veľkým krokom. Nový obytný priestor rozhodne nie je na zahodenie, zvlášť ak sa dá dnes kúpiť za slušné peniaze.
 
 

Stavba na terase

 
 
Bežná prístavba domu je nielen drahá, ale musíte si kvôli ňu vybehať stavebné povolenie, čo je náročné tak na čas, tak aj na nervy. Málokto sa chce vo svojom voľne baviť s úradníkmi. Pre stavbu menšie zimnej záhrady na terase vám naopak bude stačiť bežná ohláška. Aj samotná stavba je oveľa jednoduchšie. U prefabrikovaných typov by vám nemala zabrať dlhšie ako jeden víkend. Zo zimnej záhrady sa dá urobiť pracovňa aj konferenčná miestnosť, ale vo väčšine prípadov ju ľudia používajú iba na relaxovanie.
 
 

Pokoj v duši

 
 
Odpočinok je hlavne v dnešnej uponáhľanej dobe veľmi dôležitý. Kdekto má dnes nervy na pochode a tak pár minút pokoja príde vždy vhod. Pre tieto účely je zimná záhrada úplne ideálne. Vďaka tomu, že prepúšťa svetlo a udržuje si stabilnú teplotu, sa v nej darí rôznym ozdobným a exotickým rastlinám. Ich vzhľad a vôňa vám môžu pomôcť nabrať novú silu do ďalších dní. Fauna však nie je to jediné, čo vám môže pomôcť k lepšiemu duševnému zdraviu. Hodnotným doplnkom zimnej záhrady môže byť aj domáca sauna.
 
 

Je zdraviu prospešná

 
 
Saunovanie nie je dobré len na zlepšenie psychiky, ale aj k lepšiemu fyzickému zdraviu. Horúci vzduch má blahodárne účinky na kĺby, svalstvo aj kardiovaskulárnu sústavu. Nemusíte si kupovať bežnú saunu, ktorá je zbytočne drahá. Infrasauna sa predáva ako stavebnica, čo ju robí oveľa lacnejšie, než bežné sauny vyrábané na zákazku. Dá sa umiestniť kdekoľvek v dome, ale do priestoru zimnej záhrady tematicky zapadne najlepšie.
 
 

Nízke náklady

 
 
Vďaka tomu, že zimné záhrady aj sauny sú už dnes aj prefabrikáty, sú náklady na ich obstaranie oveľa nižšia. Za niekoľko málo tisíc si tak môžete na terase zriadiť vlastné relaxačné štúdio.