29.6.2017
 
 
Bez záhradného nábytku sa nezaobídeme v žiadnej zimnej záhrade, na terase či pri bazéne. Svoje miesto tu majú aj servírovací stolík, záhradné hojdačky a najrôznejšie taburety.
 
 

Užitočný nábytok

 
 
Nielen do zimnej záhrady, ale aj k bazénu či pod pergolu si vyberáme rôzny záhradný nábytok. Najčastejšie volíme klasické stoličky, stoly, lehátka, ale aj praktické servírovacie stolíky. Tie sú opatrené pojazdnými kolieskami a vy tak môžete ľahko servírovať jedlo. Ku kreslám možno vyberať taburety, ktoré poslúžia ako podložky pre príjemné leňošenie.
 
 

Záhradná hojdačka

 
 
Vedľa kresiel, rôznych záhradných ležadiel, si môžete vybrať aj pohodlnú záhradnú hojdačku. Tie môžu mať drevenú či kovovú konštrukciu. Textilné strieška vás ochráni pred nežiadúcimi slnečnými lúčmi. Záhradná hojdačka môže byť tiež rozkladacie. Vybrať si môžete podľa nosnosti.
 
 

Pre tienenie

 
 
Dôležitým prvkom je tiež slnečník. Vybrať si môžete zo širokého sortimentu slnečníkov, v neprebernom množstve farieb a vzorov. Ľahko sa tak trafíte do svojho vkusu aj nálady. Ku slnečníka nezabudnite aj praktický stojan. Slnečník môžete mať menšie i naopak veľký, pod ktorý schováte bez problémov celý stôl.
 
 

Bez záhradných doplnkov to nejde

 
 
Je jedno, či si chcete vybaviť zimnú či klasickú záhradu, altánok alebo záhradné pergolu. Vybrať si môžete z mnohých doplnkov. Bez nich nebude vaša záhrada nikdy dokonalá. Pri výbere zvážte, či sa vám bude konkrétna vec do záhrady hodiť svojím materiálom, farbou, veľkosťou i tvarom. Do klasickej záhrady sa príliš nehodí moderné materiály a naopak. Rovnako je potrebné brať do úvahy veľkosť a frekvenciu využívania záhrady.