15.6.2017
 
Príchod chladného jesenného počasia zvyčajne ohlasuje koniec posedávanie na terase. Ak teda nevlastníte zimnú záhradu.
 
 

Multifunkčná izba

Nemyslite si ale, že sa priestory zimných záhrad a zasklených pergol dajú používať len pre posedení s priateľmi alebo na relaxáciu pri knižky a čaju. Zimná záhrada je v podstate ďalším izbou, ktorý je možné zariadiť si podľa vlastných potrieb. Môžete z nej mať pracovňu, telocvičňu i obývacia izba. Keďže je kompletne presklená, dá sa prerobiť aj na luxusné skleník. Pri stabilnom udržiavanie teploty sa dajú v záhrade pestovať aj rôzne exotické rastliny ako sú kávovník či eukalyptus. Záleží však na tom, aké v interiéri panuje klímu.
 
 

Kde má stať?

Klíma v zimných záhradách úzko súvisí s orientáciou na tú či onú svetovú stranu. Je jasné, že smerom na juh je teplo a naopak. Umiestnenie je tou najzásadnejšou vecou, ​​ktorú musíte mať premyslenú skôr, než začnete so samotnou realizáciou zimnej záhrady. Málokto si vyberie chladný severný smer, ale ani orientácia na juh nie je práve optimálna. Teda, ak neplánujete v lete premeniť záhradu na prírodné saunu. Najlepším kompromisom je poloha juhozápadnej, respektíve juhovýchodnej.
 
 

Vykurovanie a vetranie

Tak či onak, ak budete chcieť vytvoriť zo záhrady pestovateľský kútik alebo ju používať ako spálňu, v zimných mesiacoch sa vykurovania nevyhnete. Na tento účel síce môže slúžiť niektorý z prenosných vykurovacích systémov, ale pre lepšiu estetický dojem je vhodné kúrenie zabudovať do podlahy terasy. V období tropických horúčav sú najviac cenené zimné záhrady s posuvnými dverami. Pri vetraní nie sú otvorené dvere rušivým elementom a nemôže sa stať, že by s nimi prievan udrel.
 
 

Sú cenovo dostupné

Zaobstarať si k domu zimnú záhradu môžete aj v prípade, že neprehrabuje vidlami milióny. Nebude sa síce jednať o ten najkomfortnejšie typ, ale svojmu účelu poslúži.