13.5.2017
 
Nosnú konštrukciu zimných záhrad tvoria tenké hliníkové profily. Takto poňatá konštrukcia splní nároky na tepelnú ochranu aj životnosť konštrukcie.
 
 

Najpoužívanejšie kombinácie materiálov

 
Najčastejšie a najpoužívanejšie kombinácií materiálov na výrobu zimnej záhrady je drevo a hliník. Konštrukcia sa skladá zo spodného dreveného profilu, nosnej časti a horného hliníkového profilu. Ten potom vytvorí systém zasklenia. Výhodou tejto kombinácie je výborná tepelnoizolačná schopnosť, odolnosť proti vode.
 

 

Dobré vlastnosti oceľovej konštrukcie

 
Najčastejšie sa na zimné záhrady a presklené terasy používajú zliatiny hliníka, ocele alebo ich kombinácie. Dôvodom sú ich dobré vlastnosti, elegantný dizajn a vysokú životnosť. Oceľové prvky sú opatrené antikoróznou ochranou. Odporúča sa pozinkovanie, ochranný náter práškovou farbou, apod. Menej sa používa oceľová konštrukcia, ktorá vyžaduje údržbu a má kratšiu životnosť.
 
 

Hliníková konštrukcia

 
V zimnej záhrade má svoje pre a proti tiež použitie hliníkovej konštrukcie. Výhodou je nenáročná údržba, presnosť a estetická hodnota. Za zásadné nevýhody považujte finančnú náročnosť a tepelnú vodivosť hliníka. Hliníková konštrukcia nevyžaduje žiadnu údržbu, čím je výhodnejšie oproti drevenej konštrukcii.
 
 

Presklenie zimnej záhrady

 
Ak chcete funkčné zimnú záhradu, potom nezabudnite aj na vhodné materiály na presklenie. Použiť môžete bezpečnostné izolačné dvojsklo alebo trojsklo, Na strechu sa často používa polykarbonát. Pomocou posuvného zastrešenia môžete premeniť na zimnú záhradu i vašu terasu. Vybrať si môžete z desiatok rôznych modelov. Pergola je z hliníka, zastrešenie z rôznych materiálov. Vždy získate úplne nový, spravidla veľmi luxusný vzhľad domu.