16.5.2017
 
Odpočinok v záhrade má veľký vplyv na našu psychiku a zdravie. Zimná záhrada umožní užiť si slnečné lúče po celý rok, bez ohľadu na ročné obdobie a teploty.
 
 

Zimná záhrada má mnoho podôb

Zimná záhrada môže mať mnoho podôb. Vyzerať môže ako zasklený salón, magická domáce záhrada alebo slnečné jedáleň. Zimný záhradou rozšírite obytnú plochu domu a presvetlíte interiér, čím zvýšite dopad slnečných lúčov do neho, čím pozitívne ovplyvňujete svoju náladu.
 
 
 

Konštrukčné riešenie

Pri projektovaní zimnej záhrady začnite výberom tvaru, vhodného umiestnenia a materiálu. Musí byť dobre utesnená, teplá a vetraná. Najdôležitejšie je dôsledná príprava konštrukcie. Zimná záhrada musí byť konštruovaná z kvalitných materiálov. Napríklad z hliníka, ktorý odoláva poveternostným vplyvom, bočné prvky môžu byť z dreva či z hliníka. Dôležitý je tiež perfektný vzhľad.
 
 

Sklenené plochy

Zvlášť dôležitý je u zimné záhrady a presklené pergoly výber skiel. Musí zabezpečovať priamu tepelnú izoláciu v zime aj v lete, splniť bezpečnostné podmienky a tiež byť odolné voči vode i vysokej záťaži, napríklad v podobe snehu. Odporúčajú sa izolačné dvojsklá či trojsklá s bezpečnostným sklom. Vhodným výberom skla udržíte v zime teplo v miestnosti, v lete zabránite jej nadmernému prehrievaniu.
 
 

Návratnosť investície

V správne navrhnuté a skonštruované zimnej záhrade sa zhromažďuje teplo pre celý dom, čo vedie k zníženiu nákladov na vykurovanie. Investované prostriedky majú návratnosť aj po dlhšej dobe, nielen vďaka kvalitným izolačným sklám. Zimnú záhradu si môžete vybrať v mnohých farebných a dizajnových prevedeniach. Každá záhrada je jedinečná, navyše zvýši architektonickú hodnotu domu.