9.5.2017
 
Zimné záhrady sú veľmi výhodnou kúpou. Nielenže nafúknu obytný priestor, ale poskytnú vám aj možnosť využívať verandu aj v mesiacoch, kedy zvyčajne padá sneh.
 
 
 

Prevoňaný izbu

So zimnou záhradou sa vám otvára možnosť zariadiť si úplne nový izba bez toho, aby ste museli vziať do ruky jedinú tehlu. Presklená miestnosť priamo nabáda k relaxácii. Slniečko je dobrým liekom proti útrapám a v zimnej záhrade sa vám ho dostane požehnane. Navyše jeho lúče pôsobia blahodárne aj na rastliny, ktoré by rozhodne mali byť neoddeliteľnou súčasťou každej zimnej záhrady. Tie nielenže budú tvoriť v miestnosti uvoľnenú atmosféru, ale takisto celú izbu aj prevonia.
 
 

Zbytočne neutrácajte

Ak nie ste príliš solventná, nie je potreba kupovať si drahú zimnú záhradu. Prefabrikované typy splní svoj účel tiež dobre. Je ich veľa druhov, takže je potrebné starostlivo vyberať. Nie každá konštrukcia totiž dokáže s vaším domom architektonicky splynúť. Tiež je dobré zamerať sa bližšie aj na materiál. Drevené zimné záhrady sú so zeleňou najlepšími kamarátmi a aj základná verzia vyzerajú veľmi dobre. Drevo sa však bez nevyhnutnej starostlivosti rado ničí. Záhrady z hliníka síce nevyzerajú tak dobre, sú však úplne bezúdržbové.
 
 

Posuvná strecha

Ak sa rozhodnete pre jednu z hliníkových zimných záhrad, berte posuvnou zimnú záhradu. Aj keď je cena o niečo vyššia, určite sa vám táto voľba oplatí. Hlavne v lete, kedy v interiéri môže panovať ťažký nedýchateľný vzduch, bude ľahké vyvetrať. Stačí len posunúť strechu aj so stenou a nechať dovnútra prúdiť čerstvý vánok. Ovládať tento mechanizmus zvládne aj väčšie dieťa. Vďaka koľajam s pojazdnými kolieskami ide stena posúvať ľahko.
 

Pre každého

V dnešnej dobe si môže zimnú záhradu dovoliť kúpiť takmer každý majiteľ rodinného domčeka. Stavebnicové záhrady sú cenovo dostupné a ľahko zmontovateľné. Izba navyše za niekoľko málo tisíc rozhodne stojí za to.