28.4.2017
 
Severský či škandinávsky štýl bývania je v posledných rokoch u nás veľmi obľúbený. Tento štýl môžete preniesť aj do interiéru zimnej záhrady.
 
 

Škandinávsky štýl do zimnej záhrady

Škandinávsky štýl a zimná záhrada na terase sú skvelou kombináciou. Škandinávsky štýl sa vyznačuje jednoduchými líniami, čistým dizajnom a pritom ponúka veľmi vzdušnú a nevšednou eleganciu. Na druhú stranu je veľmi praktický a funkčný. Veľké okná zimné záhrady sú skvelý základ pre tento štýl.
 
 

Farby

Aj lacnú zimnú záhradu môžete zariadiť krásne. Základom škandinávskeho štýlu je biela farba, ktorú skombinujete s ďalšími odtieňmi. Kontrastom je potom čierna. Môžete si zaobstarať napríklad biely jedálenský stôl a dať na neho čierne prestieranie.
 

Materiál

Škandinávsky štýl kladie dôraz na návrat k prírode. Z materiálov tu hrá prím predovšetkým drevo. Najčastejšie sa používa breza či borovica. V zimnej záhrade môžete použiť aj kameň, sklo a kov. Zaujímavý bude nábytok z kovu, na zemi kamenná podlaha. Na komodu či príborník môžete postaviť lucerničky.
 
 

Nábytok

Do zimnej záhrady v škandinávskom štýle vyberajte odľahčené kusy nábytku. Podlaha by mala byť svetlá. Ak nemôžete vybrať podlahu, môžete použiť jemné koberčeky či kožušiny, pokiaľ ide o celoročne obytnú zimnú záhradu. Doplnky vyberajte len striedmo. Doplnky by mali mať skôr praktické využitie. Držte sa toho, že menej znamená viac. Najčastejšie sa používa čierno-biela kombinácia. Pokiaľ chcete vyberať textil, potom sa hodí bavlna a pletenina alebo ľan. Do okien zimnej záhrady môžete zaobstarať voálové závesy, ktoré sú veľmi ľahké a vzdušné. Dôležité je, aby okná prepúšťala čo najviac svetla.