26.4.2017
 
Zimná záhrada je riešením, ako si predĺžiť v zime pobyt v prírode. Zastrešená terasa či zimná záhrada ponúka veľa možností využitia. Aké prvky v nej nesmie chýbať?
 
 

Veľké presklené plochy

Zimná záhrada na terase či klasická zimná záhrada je postavená na veľkých presklených plochách. Cez ne sú obyvatelia domu v kontakte so záhradou a okolitou prírodou. Do istej miery tieto plochy zastupujú tiež izolované múru. Vždy je potrebné usilovať o čo najlepšie izolačné riešenie, aby nedochádzalo k zbytočným tepelným stratám.
 
 

Teniaca technika

Ani tie najlepšie izolačné sklá nezabráni v letných mesiacoch prehrievanie zimnej záhrady. Maximálna vhodná teplota vnútri jej interiéru je 26 stupňov Celzia. Je preto nutné vybrať vhodnú tieniacu techniku ​​a zaistiť dostatočné vetranie. Prirodzený tieň môžu podporiť blízkej stromy, prípadne popínavé rastliny, napríklad vinič. Na tienenie je možné použiť markízy, moderné screenové rolety, ale aj interiérové ​​žalúzie. Výber záleží na vašom vkuse i orientáciu záhrady.
 

 

Klimatizácia

Pre dostatočný komfort by vo stavebnicové zimnej záhrade nemala chýbať ani klimatizácia. Pomôže udržať čerstvý vzduch a tepelný komfort v letných mesiacoch. Tepelná pohoda je však vyvážená vyššími obstarávacími nákladmi.
 
 

Nechajte to na odborníkoch

Aby nám zimná záhrada fungovala správne, je potreba prenechať jej stavbu odborníkom. Pri stavbe svojpomocne sa môžeme dopustiť celého radu chýb, ktoré sa neskôr len ťažko naprávajú. Renomované firmy vám vybudujú zimnú záhradu alebo zastrešenie terasy na mieru vašim požiadavkám. Ak chcete využívať zimnú záhradu ako obytný priestor, potom je potrebné vybrať vhodné materiály.