14.4.2017
 
Přifouknutí svojho obydlia nemusíte nutne dosiahnuť iba prístavbou, existujú aj jednoduchšie riešenie. Trebárs v podobe zimných záhrad.
 

Výborná investícia

Zimná záhrada na terase je rozhodne dobrou voľbou pre váš domov. Túto presklenú akvizíciu môžete pretvoriť úplne k obrazu svojmu. Dostatok prirodzeného svetla je prospešný pre celý rad okrasných rastlín, pre ktorých sú zimné záhrady ako stvorené. Nemusíte však túto miestnosť premeniť rovno na skleník, stačí len strategicky rozmiestniť pár kvetov spolu s pohovkou a kreslami a vykúzliť tak relaxačná miestnosť kombinovanú s obývacou izbou. Vďaka všeobklopující zeleni by ste tak prí každej návšteve záhrady načerpali novú dávku energie do ďalších dní.
 

Lacné typy

Je to krásny sen, ale je dôvod, prečo celý rad domčekov a viliek zimnú záhradu nemá. Tým dôvodom je ich cena. Tá sa môže vyskrutkovať skutočne vysoko. Lacné zimné záhrady ale existujú, len neposkytujú tak výrazný estetický zážitok. Jedná sa o jednoduché stavebnice, ktoré síce svoj účel plní, ale v mnohých prípadoch nejde o príliš výrazné architektonické skvosty, čo by ale zimnej záhrady byť mali.
 

Počas dňa sú hotové

Stavebnicové zimné záhrady majú výhodu v tom, že sú už vlastne hotové a nemusíte na ich vybudovanie dlho čakať. Vlastne sa dá montáž zvládnuť behom jediného dňa. Tá je zvyčajne jednoduchá, takže ju vo väčšine prípadov zákazníci vykonávajú sami. Niektorí dodávatelia majú montáž jednu cenu aj s dopravou, čo je hlavne pre menej zručných jedinca vítanou výhodou.
 

Nemusíte nadmerne sporiť

Nie je potreba zažívať dlhé roky odriekania len preto, že si prajete pripojiť k domu zimnú záhradu. Výrobcovia myslia aj na menej hnuteľné zákazníkov, ktorí síce nemôžu finančne dosiahnuť na tie najluxusnejšie typy, ale môžu si dovoliť zaobstarať si zimnú záhradu vo forme stavebnice.