13.4.2017
 
Pristavovať k domu nový izba nie je príliš ekonomicky výhodné. A to nehovoriac o tom, že je potrebné vybaviť si stavebné povolenie. Novú miestnosť nemusí tvoriť len tehly a malta, ale aj zimná záhrada.
 
 

Nielen k odpočinku

Mnoho ľudí si spája zimnú záhradu na terase iba s okrasnými rastlinami, ale určite sa nejedná len o ďalšiu verziu skleníka. Je to plnohodnotná nová miestnosť, ktorú si možno zariadiť podľa svojich priorít. Môže slúžiť ako konferenčné izba, kde budete prijímať návštevy alebo sa tento priestor dá premeniť na pracovňu. Najčastejšie ale plní zimnej záhrady funkciu sofistikovanejšie pergoly, len s tým rozdielom, sa dajú používať po celý rok.
 
 

Ušetrite

Za presklený priestor nemusíte platiť horibilné sumy, lacné zimné záhrady sa dnes predávajú úplne bežne a sú lacné. A na to mnoho ľudí počuje. Stavebnicové zimnej záhrady nie sú tak komfortný ako verzia na mieru, ale svojmu účelu poslúži viac než dobre. Sú vyrobené tak, aby sa ľahko dali zostaviť. Ľuďom, ktorý nebola daná do vienka schopnosť pracovať so skrutkovačom, môžu požiadať o zložení objektu predajcu. Zvyčajne je táto možnosť zahrnutá v ponuke, ale je samozrejme spoplatnená.
 
 

Hliník, drevo a plast

Konštrukcia lacných zimných záhrad sú najčastejšie vyrobené z hliníka či plastu. Drevo je tu využívané sporadicky. S oboma materiálmi sa dobre pracuje, aj keď hliník je na prvý pohľad oveľa atraktívnejšie. Plast je nielen úplne neekologický, ale ani po vzhľadovej stránke nepôsobí príliš dobre. Je ale lacný a ak budete chcieť využiť zimnú záhradu ako kryt bazéna, rozhodne siahnite po umelom materiáli.
 
 

Nemusí pasovať

Najlacnejšie zimné záhrady určite nie sú žiadnymi architektonickými skvostami, ale za malý peniaz dokážu efektívne rozšíriť obytné priestory, čo je koniec koncov ich hlavný účel. Ako tieto priestory využijete, to je už len na vás.