11.4.2017
 
Stavba zimnej záhrady je náročná, preto je vhodné prenechať jej návrh, výber materiálu aj konštrukčné riešenie odborníkom.
 
 

Čím zastrešiť strechu?

 
Strechu zimnej záhrady je možné pokryť sklom alebo polykarbonátom. Sklo má 82% priepustnosť, možno použiť skla, ktoré odráža slnečné lúče. Sklá tieniacej zimnú záhradu sú odolné a stála. U skla je potreba mať silnejší konštrukciu, ktorá ťažobu skla unesie, čo so sebou nesie vyššie obstarávacie náklady.
 
 

Zastrešenie polykarbonátom

 
Strecha presklená polykarbonátom má priepustnosť svetla 65%. Materiál nezaťažuje konštrukciu strechy a sú tu nízke obstarávacie náklady. Nevýhodou je menšia svetelná priepustnosť a ľahké poškriabaniu materiálu. Opálový polykarbonát má svetelnú priepustnosť 45%. Konštrukcia strechy nie je nijako zaťažovaná.
 
 

Riešenie otváranie zimnej záhrady

Zimnú záhradu je potreba otvárať. Zvoliť môžete napríklad výklopné okno do kolmej časti zimnej záhrady, kde možno okná otvárať klasickou kľučkou. Výklopné okná sa používajú v miestach záhrady, kde sú ľahko dostupné na ovládanie. Zimné záhrady s posuvnými dverami sú veľmi populárne. Po odsunutí tieto dvere nezaberajú v záhrade zbytočný priestor. Ďalším variantom sú skladacie dvere, ktoré sa zloží na stranu. Nehodí sa do všetkých zimných záhrad.
 
 

Izolácia zimnej záhrady

Zimné záhrady a zasklené pergoly je potreba riadne izolovať, ak majú slúžiť celoročne. Používajú sa izolačné dvojskla alebo trojskla. Ideálne tepelnou bariérou je neviditeľná vrstva kovu. Funguje na skle ako zrkadlo, prepúšťa svetlo a zároveň odráža tepelné lúče. Na steny použite sklo, ktoré je priepustnejšie a na strop pokojne zvoľte nepriepustnú variantu. Táto investícia sa vám vráti pomerne rýchlo. Izolačné sklá chráni v zime pred chladom a v lete pred prehriatím interiéru.