5.4.2017
 
Zimnú záhradu si kupujeme, aby sme boli v kontakte s prírodou, mali k dispozícii zeleň aj uprostred zimy.
 
 

Hliníková zimná záhrada

Ku zväčšenia obytnej plochy je hliníková zimná záhrada ideálnym riešením. Môžete tak nájsť ďalšie z radu spôsobov, ako tráviť svoj voľný čas s rodinou. Vyššia obstarávaciu cenu vám absolútne vynahradí dokonalý výhľad na zapadajúce či vychádzajúce slnko.
 
 

Investície do zimnej záhrady

Investície do posuvnej zimnej záhrady by sa nám mala rozhodne vyplatiť, preto počítajte s vykurovaním v chladnejších dňoch aj s klimatizáciou pre teplé letné dni. Správne vytvorený projekt a návrh záhrady vám ušetrí nemalé peniaze.
 
 

Plastová konštrukcia

Dôležité je tiež, akú konštrukciu bude vaša zimná záhrada mať. Použitím plastových profilov sa znižujú nároky na údržbu záhrady. Sú veľmi ľahké a tiež majú dobré izolačné vlastnosti. Pre väčšie konštrukcia záhrad je potrebné, aby boli profily dostatočne zosilnené pomocou prvkov z pozinkovanej ocele. Treba dať pozor na tepelnú rozťažnosť PVC.
 
 

Hliníková konštrukcia

Hliníková konštrukcia je bezpochyby najlepším materiálom. Profily majú skvelé vlastnosti a dlhú životnosť. U hliníka nemusíte riešiť rozťažnosť alebo zložitú údržbu. Hliníkové záhrady môžu byť samonosné alebo ako súčasť domu. Hliníkovej konštrukcii nevadí vlhko, v prípade potreby ju stačí len umyť. Odolnosť voči vlhku uvítate u zimných záhrad určených na pestovanie rastlín. Hliníková konštrukcia nemusí byť nijako hrubá a napriek tomu unesie váhu skla. Ako krytina sa hodí polykarbonát, ktorý prepustí dostatok svetla a je veľmi ľahký. Patrí medzi najobľúbenejšie materiály. Využite Ak sklo, musí byť bezpečnostné, opatrené fóliou.