Každá reštaurácia, ktorá má predzáhradku, sa v lete teší veľkej obľube. Vyberte si vhodné tienenie, ktoré predĺžia sezónu vonkajšieho posedenia.
 
 

Klasická markíza

Medzi najobľúbenejšie tienenia záhradiek u reštaurácií a penziónov patrí markízy. Výhodou je možnosť zatienenie veľké plochy, s minimálnou konštrukciou. Markízy môžu mať šírku niekoľko metrov. Navyše si na ňu môžete objednať potlač, napríklad s názvom či logom reštaurácie či krčmičky.
 
 

Slnečník

Ak nie je možné zatieniť priamo budovu, možno použiť slnečníky s veľkým rozmerom. Slnečník môže mať veľkosť niekoľko metrov. Pre jednoduchšiu manipuláciu by mal byť vybavený piestovým systémom pre rozťahovanie a sťahovanie slnečníka. Veľké modely sú vyrobené z nepremokavej látky, ochráni tak hostí aj pred dažďom. Slnečník môže byť pomocou zemných skrutiek ukotvený do zeme alebo postavený do stojana, ktorý musí byť veľmi pevný a udržať slnečník na svojom mieste.
 
 

Pevná pergola

Neoddeliteľnou súčasťou záhradky by mala byť pergola. Môže ísť o hliníkovú pergolu s posuvným zastrešením. Je dokonale odolná voči vetru i slnku. Pokiaľ pergolu zatienite aj z boku, získajú vašej hostia maximálnu ochranu pred nepríjemným vetrom. Drevená pergola sa hodí ku klasickým dreveným stavaním, kovovú a hliníkovou pergolu oceníte pri moderných reštaurácií a penziónov.
 
 

Vyberte si zatienenie záhradky na mieru

 
Nie ste si istí, aký typ tienenia bude pre vašu predzáhradku najlepšie, potom sa obráťte na spoľahlivého predajcu, ktorý vám vyrobí zastrešenia či tienenie na mieru. Pred záhradku či pergolu možno zastrešiť posuvným zastrešením. S vhodne zvoleným vykurovaním ju tak môžu hostia využívať po celý rok. Toto riešenie je vhodné pre reštaurácie a pizzerie alebo záhradky u penziónov. Hostia si môžu posedieť s výhľadom na ruch ulice či do zelene.