Celoročné kúpanie v bazéne si môžete splniť ľahko. Stačí si vhodný bazén umiestniť do zimnej záhrady.
 
 

Bazén v zimnej záhrade

Interiérové ​​bazény spravidla budujeme rovno so stavbou domu. Nie je však výnimkou, že sa majiteľ domu rozhodne postaviť si celoročnú zimnú záhradu, ktorej súčasťou bude bazén. Toto riešenie je dobré konzultovať s architektom, ktorý pomôže s najlepšou voľbou.
 
 

Pár rád k stavbe

Ak chcete do zimnej záhrady umiestniť bazén, zohľadnite to už vo fáze vytvárania projektu. Interiérový bazén má úplne iné vlastnosti ako bazén na záhradu. Tento bazén by sme mali umiestniť do zimnej záhrady orientované na južnú stranu. Ideálne sú francúzske okná, ktorá umožní vyjsť z bazéna rovno na terasu v letných dňoch. Vyriešiť je nutné tiež vyhrievanie bazéna, vlhkosť a tiež spôsob vykurovania záhrady, umiestnenie bazénovej techniky.
 
 

Odvlhčovanie zimnej záhrady

Pri budovaní bazénu do zimnej záhrady je nevyhnutné nainštalovať tiež bazénové odvlhčovače. Tie zaistia optimálnu vlhkosť miestnosti, ktorá sa má pohybovať v rozmedzí 55 - 65% relatívnej vlhkosti. Odporúčaná teplota vody je potom 26 stupňov Celzia. Teplota v miestnosti je potom 28 - 30 stupňov. Odvlhčovacie jednotka funguje na princípe tepelného čerpadla.
 
 

Vykurovanie zimnej záhrady

Pre vykurovanie zimnej záhrady je vhodné podlahové kúrenie a podlahové konvektory. Obmedzí zrážanie vlhkosti a vytvorí príjemnú klímu v miestnosti. Voda v bazéne je možné ohrievať pomocou tepelného výmenníka, napríklad pomocou domáceho plynového kotla. Častejšie sa využíva tepelné čerpadlo.
 
 
Aj interiérový bazén potrebuje filtráciu. Filtračný systém zložený z čerpadla a pieskovej filtrácie. Technológia umiestnite v zázemí domu, kde je možné napojiť na domové rozvody a systém vykurovania.